Впровадження НПП "Інтелект України" в освітній простір НВК

Одне з найважливіших завдань, яке визначене Державним стандартом початкової  освіти та Базовим компонентом дошкільної освіти,  забезпечення освітнього простору, що відкриває можливість для досягнення наступності у навчанні та вихованні двох освітніх ланок – дошкільної й початкової.
Таким чином, у дошкільному підрозділі НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №19-ДНЗ «Лісова казка», з метою якісної підготовки дітей дошкільного віку закладу до навчання у школі  та забезпечення наступності дошкільної і початкової ланок освіти з січня 2018 року упроваджується науково-педагогічний проект «Інтелект України.
Упровадженню проекту передувала підготовча робота:проведено батьківські збори на тему: «Готуємо майбутніх першокласників за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»,індивідуальні та групові консультації. На батьківських зборах обрано батьківський актив, який займається питаннями щодо придбання комплекту навчально-методичних матеріалів.
Відповідно до наказу по закладу від 02.01.2018 року №02 «Про впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» в дошкільному підрозділі закладу відкрито гурток «Маленький інтелектуал» (керівник гуртка Липко С.О.).
 Гурткова робота здійснюється за програмою курсу «Розвиток мовлення,пізнавальних процесів дошкільників з елементами навчання грамоти та використанням математичного матеріалу». Метою курсу є забезпечення наступності з  дошкільного і молодшого шкільного віку та створення умов для адаптації майбутніх першокласників.
Даний курс є інтегрованим і включає в себе три взаємопов’язані блоки:
-розвиток мовлення та навчання грамоти;
-підготовку руки дитини до письма;
-розвиток пізнавальних інтересів та формування початкових математичних знань.
   Заняття в гуртку «Маленький інтелектуал» відзначається динамічністю, емоційним настроєм, оптимально корисною інформацією,застосуванням дидактичних ігор,завдань,змагань від Незнайки, Кнопочки та інших героїв. Заняття цікаві,  супроводжуються наочними дидактичними матеріалами, ІКТ та мультимедійним супроводом, яким повністю забезпечують автори науково - педагогічного проекту.
   Батьки майбутніх першокласників цікавляться успіхами своїх дівчаток та хлопчиків, радяться з вихователями та отримують слушні рекомендації. Сподіваємося, що реалізація програми з наступності в НВК виправдає  очікування і на кінець курсу дошкільнята покажуть гарні результати, адже основні правила проекту : «Дитина може бути успішною і має бути успішною у школі. Дитині має бути цікаво на уроках. Дитині має бути комфортно в класі».